Zastávka MHD


Snadná dostupnost Liboháje z něj může skutečně učinit komunitní místo.🎯 Záměr projektu

Nejen pro seniory a lidi s pohybovým handicapem by postačil záměr zastávky u fotbalového stadionu, kde nebude třeba velkých úprav. Pokud se ale rozvoj Liboháje vyvine v potřebu komunikačního uzlu u sjezdovky, bude nutné vybudovat místo pro otáčení autobusů, což je již větší finanční záměr, který musí mít nejprve své opodstatnění. Také současný provoz MHD, která funguje pouze ve všedních dnech, by byl pro obsluhu sportoviště nedostatečný. Proto tuto variantu necháváme uloženou mezi sny a o realizaci nebo jiných variantách rozhodne teprve budoucí vývoj lokality, případně může do hry vstoupit třetí strana - provozovatel sjezdovky.

👩‍🚀 Pro koho to je

Varianta u stadionu - hlavním uživatelem by měli být občané Poličky, kteří si chtějí užít procházku v lesoparku Liboháj, ale mají jej v nedosažitelné vzdálenosti.


Varianta u sjezdovky - k první skupině přibývají ještě uživatelé sportovní části Liboháje. Chcete děti vyslat na svah, ale nebaví vás vozit je autem? Lyže na ramena a hurá na autobus - tam i zpět.


Zřízení autobusové zastávky je v současnosti pouhým snem, další potřebu ukáže teprve vývoj samotného území Liboháje.


👪 Kdo se postará o provoz

Provoz MHD zřizuje či zprostředkovává město Polička. V případě rentability také může dopravu provozovat v konkrétní čas provozovatel sportovišť.

🩸 Co vše si projekt žádá

  • Projekt si žádá investici k zřízení zastávky, případně ve variantě u sjezdovky také investici do zřízení točny autobusů. Také je nutné projít schvalovací proces s dotčenými úřady.


Chceš se zapojit nebo něčím přispět? Bereme každou pomocnou ruku! 🤟