DiscGolf


Létající talíře v Liboháji!🎯 Záměr projektu

DiscGolfové hřiště je projekt, který sám o sobě velice dobře zapadá do přírody jako takové. Samotná odpaliště jsou dřevěné podlážky a u nich cedulka s informacemi o jamce. Konečné jamky jsou pak “koše” upravené pro tento sport. Stejně jako u golfu, se hřiště dělají s různými počty jamek. Většinou hřiště obsahuje 9, 12 nebo i 18 jamek. Počet jamek závisí na prostoru a členitosti terénu. Jamky se plánují s ohledem k přírodě a s využitím přírodních překážek bez jakýchkoliv zásahů a úprav.

👩‍🚀 Pro koho to je

DiscGolf je velmi nenáročný jak finančně tak fyzicky. Díky tomu nabízí sportovní vyžití ve volné přírodě a na čerstvém vzduchu všem věkovým kategoriím. Starší generace se projdou po přírodě a přitom se budou bavit, děti se naučí koordinaci při házení, no a pro rodiče to může být partnerská terapie, při které ušetří za psychologa i za nové talíře do kuchyně.

💪 Kdo promění slova v činy

Jiří Trávníček👪 Kdo se postará o provoz

Správa hřiště není nijak nákladná. Hráče požádáme, aby upozornili, že je některá část hřiště poškozena a pravidelné kontroly budeme provádět na jaře a na podzim. Věříme ve spolupráci s Městem Polička a s ochotnými dobrovolníky.

🩸 Co vše si projekt žádá

  • Vytvoření výpůjčního místa létajících talířů (sjezdovka, místní fotbalové hřiště - pouze za peněžní zálohu, např. 200 Kč)

  • 18 000 Kč přibližná cena za jamku při komunitní tvorbě hřiště s odborným dohledem (pro srovnání 27 000 Kč je přibližná cena za jamku při zadání specializované firmě)

  • dřevo (na odpaliště), vytvořit informační cedule k jamkám a hlavní cedule s popisem celého hřiště, nakoupit certifikované koše, umístit koše na betonové patky

  • nářadí: lopaty, krumpáče, kolečka

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Chceš se zapojit nebo něčím přispět? Bereme každou pomocnou ruku! 🤟