Smyslový bosý chodníček


Troufneš si dopřát svým chodidlům rozličnou škálu hmatových a stimulačních vjemů? Tak zuj boty!🎯 Záměr projektu

Šišky, kůra, písek, jehličí, kamínky, oblázky, jehličky, kusy klád. Jen přírodní materiály, 100% bez kostiček z lega. Netypická autoterapická masáž na dosah nohy a úplně zdarma. Už jsi něco takového zažil/a na vlastní chodidla?

Tvar i délka chodníku se bude odvíjet od návrhu a šikovnosti realizátorů. Pokud je chodník citlivě vybudován (a protože ho budou stavět členové Fénixu, tak bude), může se stát zajímavým estetickým a architektonickým přírodní prvkem i v našem místním lesoparku.

👩‍🚀 Pro koho to je

Ať už děláš své první krůčky, běháš jako daněk, nebo ti nohy pořád dobře slouží, tenhle chodník je tu pro tebe. Stačí sundat boty a ponožky a užít si nové hmatové a stimulační vjemy. Přejít můžeš klidně i v botách, aby to byl ale zážitek, doporučujeme to udělat se zavázanýma očima.

💪 Kdo promění slova v činy

Fénix Polička

Stavění chodníku bude náš teambuilding. :-)


👪 Kdo se postará o provoz

Provoz bude téměř bezúdržbový. Šišku či větvičku může přihodit každý, kdo bude cítit potřebu chodník doplnit. Spadané listí není překážkou, může naopak umocnit prožitek z bosé chůze. O pravidelné doplňování jednotlivých dlaždic se pak postarají členové občanské iniciativy Fénix.

🩸 Co vše si projekt žádá

  • navrhnout konkrétní podobu chodníku a vybrat pro něj místo

  • dřevo na ohraničení okraje chodníku a jednotlivých dlaždic, kotvící prvky, netkaná textilie jako podklad zabraňující prorůstání plevele do chodníku, přírodniny na vyplnění jednotlivých dlaždic chodníku

  • dobrovolníky, kteří chtějí spolu s Fénixem přiložit ruku k dílu

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Chceš se zapojit nebo něčím přispět? Bereme každou pomocnou ruku! 🤟