Dětské hřiště v přírodním stylu


Milé děti, vezměte svoje rodiče za ruku a doveďte je sem. Potřebují se totiž občas vyblbnout stejně jako vy.🎯 Záměr projektu

Hřiště ve stínu korun stromů, respektující stávající prostor, vybízející k volné hře, postavené z přírodních materiálů, trvale udržitelné, s minimálními náklady na jeho vybudování, pro malé i velké.

👩‍🚀 Pro koho to je

Přírodní dětské hřiště je tu pro všechny děti, které chtějí zdolávat překážky dle vlastních schopností, rády se plácají v hlíně, hrají si v domečcích z vrbového proutí, prolézají tunely, staví přehrady na vodních drahách, nebo pouští kuličky kuličkovou dráhou.

Hřiště je tu i pro jejich dospěláky, kterým se může snadno přihodit, že zapomenou na svůj věk a vrátí se taky do dětských let. Stačí hlídat bezpečný pohyb vašich ratolestí a vy i vaše dítě se můžete domů vracet štastně ušmudlaní.

💪 Kdo promění slova v činy

Hana Pražanová

Hlavní garant a členka sdružení Fénix bude hledat dobrovolníky z řad šikovných tatínků a maminek. Společně pak budou (ve spolupráci se zkušenou zahradní architektkou) postupně budovat jednotlivé herní prvky.


👪 Kdo se postará o provoz

Dle dostupných informací z knihy Dětská hřiště a zahrady v přírodním stylu, která je pro tento projekt velkou inspirací, je při správně navrženém a vybudovaném hřišti provoz téměř bezúdržbový.

Knihu plnou argumentů a nápadů od zkušeného krajináře a zahradního architekta, najdete volně dostupnou na stránkách Ministerstva životního prostředí.

O běžný úklid se pak postará T.E.S. Polička, který již nyní pečuje o pořádek ve stávajícím prostoru Liboháje. Komunita, která vybuduje jednotlivé prvky bude i v budoucnu dohlížet na jejich funkčnost.

🩸 Co vše si projekt žádá

  • dřevo z místních lesů a podniků, šrouby a matice, lana, nářadí potřebné k vybudování jednotlivých prvků, vrbové proutí

  • projekt od zahradního architekta, který také dohlíží na správné vybudování jednotlivých herních prvků (cena se odvíjí od velikosti prostoru, ve kterém by bylo možné hřiště vybudovat 7 000 - 15 000 Kč)

  • zprovoznění vodního zdroje v Liboháji, pokud by se uvažovalo nad zakomponováním vodní dráhy do hřiště - není nutností, ale velkou zábavou pro děti (př. stará studna za pomníkem)

  • nadšení rodiče, šikovní a ochotní řemeslníci, kteří se vrhnou do splétání vrbového proutí, opracovávání a spojování dřevěných herních prvků nebo hloubení tunelů

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Chceš se zapojit nebo něčím přispět? Bereme každou pomocnou ruku! 🤟