Altánek


Symbol Liboháje, který je místem setkávání. Zařiďme si ho tak, abychom se sem vždy rádi vraceli.🎯 Záměr projektu

Ohniště a gril, k tomu kamenný stůl a bylinky, s blízkým jezírkem, prostě pohodové místo. Zároveň výchozí bod pro všechny další volnočasové aktivity v celém Liboháji. Altánek láká k setkávání, k péči o vztahy a přátelství. Dostat sem i wifi by bylo parádní. Samozřejmostí je zázemí - voda, el. energie a přírodní kompostovací WC.

👩‍🚀 Pro koho to je

Pro milovníky špekáčků, vůně bazalky a kachen na jezírku. Pro každého, kdo své vztahy a přátelství rád rozvíjí i v offline světě. Anebo se prostě jenom chce oddat sladkému nicnedělání.

💪 Kdo promění slova v činy

Světlana Češková

Členka občanské iniciativy Fénix propojí město, školy, spolky a organizace pečující o seniory.

"Společně promyslíme a dohodneme pravidla pro používání místa, s rezervačním systémem se nepočítá. Veřejné akce spojené s využitím místa k oznámení na https://kompost.policka.org."

Město Polička
👪 Kdo se postará o provoz

Ohniště a grill, zázemí, molo a propagaci místa bude mít na starost město Polička. Úklid, péče o nižší porost a bylinky bude probíhat průběžně v rámci akcí pořádaných různými organizacemi - Fénix, Mozaika, Masarykova škola, DPS Penzion Polička a další.

🩸 Co vše si projekt žádá

  • ohniště a gril do 70 000 Kč

  • kamenný stůl – předpoklad využití materiálu přímo z Liboháje, práce dobrovolnicky, pravděpodobné náklady na techniku na přemístění břemen do 5 000 Kč

  • Bylinková spirála, bylinkový vrch – z místních zdrojů v plném rozsahu, hlína a kameny místně, bylinky ze zahrádek dobrovolníků, Světlana Č. poskytne yzop, estragon, mátu, saturejku, meduňku, tymián, šantu, rozmarýn, koriandr a šalvěj.

  • voda, el. energie, wifi - cena dle architektonické studie

  • kompostovací WC – 25 000 Kč

  • 2-3 fyzicky zdatné dobrovolníky

  • Úprava jezírka, výstavba mola – odhad 200 000 Kč, cena dle architektonické studie (V roce 2005 stál rybníček v Liboháji i s molem 372 000 Kč. Dar 250 000 Kč na něj poskytl Pivovar Staropramen. I tentokrát budeme hledat zájemce o sponzorský dar)

Chceš se zapojit nebo něčím přispět? Bereme každou pomocnou ruku! 🤟