Časté otázky


Rozptyl svoje obavy a potvrď si své pozitivní domněnky. Napadla tě otázka, která tu chybí?

Napiš nám ji.


Všechny projekty, které uvádíte na webu, budou v Liboháji?

Zatím jsme i tady na webu stále ještě ve fázi snění. Vaše nápady už ale pomalu nabírají konkrétních obrysů a řada z nich má i své garanty, kteří mají odhodlání zasadit se o jejich realizaci.

O tom, které projekty budou dobře zapadat do celkového konceptu Liboháje, si budeme povídat společně s vámi a Ing. Markétou Sprinzlovou, Ph.D., zahradní architektkou a městskou designérkou, na příští Libodiskuzi.

O jejím termínu vám dáme vědět dostatečně dopředu na našem webu, FB, v Jitřence i Jitřenci.

Kdo jste a proč to děláte?

Jsme občanská iniciativa Fénix. Sdružení přátel, nadšenců a aktivních občanů města Poličky, kterým záleží na rozvoji jejich nejbližšího okolí. Rozvoji Liboháje se věnujeme, protože chceme, aby naše město vzkvétalo a bylo zajímavým místem pro život.

Poznejte náš tým z blízka

Kdo bude projekty financovat a udržovat?

V první řadě my občané. O realizaci a údržbu projektů se pak budou starat jednotlivý garanti. Rovněž počítáme s podporou města Poličky a místních volnočasových a zájmových organizací.

A není to jen pro mladé?

Není. Liboháj chceme zvelebovat pro všechny věkové generace.

Rodiny s dětmi mohou vyrazit na naučnou stezku, senioři pohodlně přijedou na partičku šachu či pétanque veřejnou hromadnou dopravou, školáci zažijí výuku v přírodě s názornými příklady. Své si tu najdou milovníci klidu, grillu, cyklistiky, houpacích sítí i vycházek s pejsky. Liboháj svoji jedinečnou rozlohou a dostupností může sloužit opravdu komukoliv.

Bude kam jít s pejsky?

Ano! Minimálně 70 % plochy Liboháje zůstane nedotčenou čistou přírodou. Venčit pejsky tedy můžete i nadále bez omezení. Dlouhou klidnou procházku, výhled do kraje z lavičky na kopci nebo zpěv ptáků stejně mnohým z nás žádná "atrakce" nenahradí.